۱۳۸۸/٧/۱٠ :: ٢:۳٢ ‎ب.ظ ::  نويسنده : سینا کمال ابادی

نامه ای به ماریا دل ریپوزا 1917

 

 

دوست محترم و نه چندان صمیمی

شاید به نظرت عجیب بیاید که همین ابتدای آشنایی این چنین صمیمانه برایت نامه می نویسم اما از آنجا که تصویر ریزنقش و فریبنده تو ذهنم را رها نمی کند، حس می کنم هنوز هم دارم رو در رو با تو صحبت می کنم.  


شاید این نوعی نامه نگاری آرمانی میان دو روح از یک جنس باشد. آه! نخند ریپوزو. لطفا نخند. به خودم جرات دادم نامه ای بنویسم و از تو خواهشی داشته باشم (می گویم جرات، چون در اسپانیا این کارها جرات می خواهد). من دارم کتابی منتشر می کنم. اجازه می دهی یک فصل کتاب را به تو تقدیم کنم؟ لطفا جواب بده... می دانم که با پاسخت به من افتخار می دهی. من از خانمی مثل تو که اینچنین عالی کارهایم را نقد می کنی انتظار دیگری ندارم. دوست کوچک من، ما گاهی اوقات در زندگی دوست داریم برای روحی در دوردست که او را نمی بینیم نامه بنویسیم روحی که می دانیم صدای دوستی ما را می شنود. در این عصر و زمان ما رومانتیک هستیم و باید خودمان را در سایه های جامعه ای که در درونمان وجود دارد غسل تعمید بدهیم. شاید تو هم مانند من رومانتیک باشی و به چیزهایی غیرمادی فکر کنی که هرگز پیدایشان نمی کنی. حتی اگر این حرف من تو را به خنده بیاندازد باز هم اوضاع همین است. ببخش اگر آشفته ات کردم ... بسیار هیجان زده ام و احساساتی ... بیش از این مزاحمت نمی شوم. درخواستم را می پذیری؟ از صمیم قلب می خواهم که بپذیری. تو از آن گروه زنانی هستی که در مسیر زندگی پیش می روند و ردی از لطافت، مهربانی و آرامش روحی را به جا می گذارند چیزی شبیه عطر گلی که در دوردست پنهان است ... مثل عطر گلی که در دوردست ... مرا ببخش. تعبیر افتضاحی بود نه؟ بی فوت وقت به من پاسخ بده. اجباری در کار نیست. عمیقا متشکرم. می توانی همیشه به من اعتماد کنی.

                                                                                  شب اول فوریه 1918

   فدریکو گارسیا لورکا  موضوع مطلب :


و خداوند لغت تمامی اهل جهان را آشفته ساخت
ترجمه های سینا کمال آبادی
درباره وبلاگ
سینا کمال ابادی

نویسنده و مترجم- پژوهشگر در حوزه اسطوره شناسی - کتاب های منتشر شده و در دست انتشار : خانه ای جدید در آمریکا (جلد اول شعرهای ریچارد براتیگان- نشر رسش- چاپ زمستان 87), آنها مشغول مردن اند - گزیده شعرهای آن سکستون( نشر چشمه - چاپ پاییز 88) لطفا این کتاب را بکارید(جلد دوم شعرهای ریچارد براتیگان- نشر رسش - بهار 89)- . همچنین همکاری با مطبوعات کشور
RSS Feed